Haber & Etkinlikler

Özbekistan´dan Gelen Heyetin Müdürlüğümüze Ziyareti

Özbekistan´dan Gelen Heyetin Müdürlüğümüze Ziyareti

Özbekistan Cumhuriyeti Semerkant Valiliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığından Semerkant İl Valiliği Finansal Yönetim Daire Başkanı Sn. Botir MİRAZAYEV, Urgut İlçe Vali Yardımcısı Sn. Ulugbek URAKOV, Semerkant Valisinin Özel Kalem Müdürü Sn. Alişer ZİYATOV, Semerkant Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanı Sn. Bobircon ALİYEV, Semerkant İl Sağlık Dairesi Başkanı Sn. Davronbek CUMANİYOZOV ve Semerkant İl Okul Öncesi Eğitim Daire Başkanı Sn. Nigora SADİNOVA ‘dan oluşan 6 kişilik heyet İstanbul´da yeşil alanlarda yapılan peyzaj çalışmalarını görmek ve teknik bilgi almak için müdürlüğümüze ziyarette bulunmuşlardır.

İBB Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı işleyişi ve çalışmalarıyla ilgili Ağaç Aş ile yapılan ortak sunum kapsamında Müdür Yardımcılarımız Sn. Emine ATAOĞLU ve Sn. Süreyya ALTUNIŞIK, Ağaç Aş Proje ve Uygulama Müdürü Sn. Selçuk AKARSU ve Ağaç Aş Üretim ve Lojistik Müdürü Sn. Abdulcebar ÖZDEMİR Haliç Eğitim Merkezi’nde kapsamlı bir sunum gerçekleştirmişlerdir. Sunumun ardından karşılıklı hediyeler verilmiştir.

Haber Tarihi: 01.03.2019

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
YAZARLARIMIZ
   
BU AY YAPILACAKLAR
Yeşil ağaççıkların, çalımsıların ve çit bitkilerinin budamalarına bu ayın ikinci yarısında başlanır. Bu bitkilerin her tarafının ışıktan yararlanabilmesi için yukarıdan aşağıya doğru genişleyen budama yapılmalıdır.
Ağustos sonu ile Eylül başı arası durgun gözaşısı zamanıdır.
Pergola, bahçe kapısı kemerleri ve benzeri yerlere sardıran sarmaşıkları, ihtiyaç oranında budamak, gelişme yönlerini ve durumlarını gereğine göre kontrol altına almak mümkündür.
Sulama için akşam saatlerini tercih edin.
Çimlerin sararmış bölümlerini bu ay ellemeyin: Sıcak kavurup filizlenmeyi yok eder. Bunun için Eylül veya Ekim aylarını bekleyin.
Ağustos ayında yazlık çiçekler, balkon, teras ve saksılarda bulunan çiçekler dışında gübreleme işlemi sona ermiştir.
Ayın 10–15 ine doğru yeni güllerin dinlenmeye alınmasına, yani yaz budamasının yapılıp, aynı zamanda sulamanın bir süre için kesilmesine başlanır.Böylece, gül fidanlarının normal gelişmeleri durdurulur ve dinlenme boyunca bitkiler, sonraki çiçek verme dönemi için besin ve güç biriktirirler.