Haber & Etkinlikler

Zonguldak Devrek İlçesinde Bulunan Ağaçların Bakımı ve Budaması Hakkında Eğitim Verildi...

Zonguldak Devrek İlçesinde Bulunan Ağaçların Bakımı ve Budaması Hakkında Eğitim Verildi...

Devrek Belediyesinin 10.10.2018 tarihli ve E.7603 sayılı yazısı ile; "ilçede bulunan bakım ve budamaya ihtiyacı olan ağaçların yerinde incelenerek iyileştirme çalışmaları hakkında bilgilendirme ve uygulama teknikleri konusunda destek verilmesi" müdürlüğümüzden talep edilmiştir.

Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü Budama ve Restorasyon Şefi Lütfi ÇERİBAŞ tarafından Devrek Belediyesi Park Bahçeler ve Mezarlıklar Müdürlüğü çalışanlarına öncelikle sunum yapılarak teknik bilgi verilmiş olup ardından ağaçların bakımı ve budanması hakkında alanda uygulama çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

Belediye Başkanı Sayın Mustafa SEMERCİ, Park Bahçeler ve Mezarlıklar Müdür V. Sayın Murat KURUBAŞ ve ekibine görevli bulunduğumuz süre içerisinde tarafımıza göstermiş oldukları ilgi ve alakaları için teşekkürlerimizi sunarız.

Haber Tarihi: 13.02.2019

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
YAZARLARIMIZ
   
BU AY YAPILACAKLAR
Ağustos sonu ile Eylül başı arası durgun gözaşısı zamanıdır.
Pergola, bahçe kapısı kemerleri ve benzeri yerlere sardıran sarmaşıkları, ihtiyaç oranında budamak, gelişme yönlerini ve durumlarını gereğine göre kontrol altına almak mümkündür.
Ağustos ayında yazlık çiçekler, balkon, teras ve saksılarda bulunan çiçekler dışında gübreleme işlemi sona ermiştir.
Ayın 10–15 ine doğru yeni güllerin dinlenmeye alınmasına, yani yaz budamasının yapılıp, aynı zamanda sulamanın bir süre için kesilmesine başlanır.Böylece, gül fidanlarının normal gelişmeleri durdurulur ve dinlenme boyunca bitkiler, sonraki çiçek verme dönemi için besin ve güç biriktirirler.
Çimlerin sararmış bölümlerini bu ay ellemeyin: Sıcak kavurup filizlenmeyi yok eder. Bunun için Eylül veya Ekim aylarını bekleyin.
Yeşil ağaççıkların, çalımsıların ve çit bitkilerinin budamalarına bu ayın ikinci yarısında başlanır. Bu bitkilerin her tarafının ışıktan yararlanabilmesi için yukarıdan aşağıya doğru genişleyen budama yapılmalıdır.
Sulama için akşam saatlerini tercih edin.