Kent Ormanlarımız » Fatih Çeşmesi tabiat Parkı

Fatih Çeşmesi tabiat ParkıK. Orman İlçesiSarıyerK. Orman AdıFatih Çeşmesi tabiat ParkıHaritaŞehir Rehberi haritasında görüntülemek için tıklayınız.

Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak Kent Ormanları´nın bakım ve onarımı işi kapsamında Belgrad Ormanında Bentler Tabiat Parkı, Fatih Çeşmesi Tabiat Parkı, Kömürcü Bendi Tabiat Parkı ve Neşet Suyu Tabiat Parkı´nda hizmet vermekteyiz.

Fatih Çeşmesi Tabiat Parkı; Belgrad Ormanındaki en son hizmete açılan Tabiat Parklarından biridir. Kemerburgaz-Bahçeköy yolu üzerinde bulunmaktadır. Adını uzun yıllardan beri yoldan geçen insanların su aldığı Fatih Çeşmesi’nden almıştır.

29,50 ha alanı olan bu Tabiat Parkında; güzel piknik alanları, tuvaletleri ve çocukları hem eğlendirecek hem de eğitecek birbirinden özel aletlerin bulunduğu bir çocuk oyun alanı mevcuttur.

Bahçeköy-Kemerburgaz yolu Belgrad Ormanı´nın ortasından geçmektedir ve bu yol eşsiz doğal güzelliklere sahiptir. Fatih Çeşmesi Tabiat Parkına gelenler, her mevsim birbirinden güzel tonlara bürünen bu ormanın en güzel manzaralarını görme şansına ulaşacaklardır.

Fatih Çeşmesi Tabiat Parkına; Bahçeköy ve Kemerburgaz’dan ulaşılabilir.İkisine de yaklaşık aynı mesafede bulunmaktadır.