Devam Eden Projeler

Sabahattin Zaim Üniversitesi Yeşil Alan Düzenlemesi

Sabahattin Zaim Üniversitesi Yeşil Alan DüzenlemesiSabahattin Zaim Üniversitesi yeşil alan düzenlemesi kapsamında orta refüj ve yol kenarlarında 13.755 m² çim serimi, alana sulama sisteminin kurulacaktır. 300 adet ağaç, 20.000 adet çalı ve gül, 70.000 adet yerörtücü dikimi yapılmaktadır. Üniversite içi piknik alanı yapım işi kapsamında 1.800 m² sert zemin imalatı, 7.000 m² çim serimi, 2.000 adet dül dikimi, altyapı işleri, ahşap işleri, sulama ve aydınlatma tesisatları yapılmaktadır. Üniversite içerisine kış bahçesi olarak; 800 m² sert zemin, 1.000 m² çim serimi, altyapı işleri, sulama ve aydınlatma tesisatı yapılmaktadır. Futbol, basketbol ve tenis kortu sahalarını içeren spor kompleksi de yapılmaktadır.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
YAZARLARIMIZ
   
BU AY YAPILACAKLAR
Bitkilere verilen su artırılmalı ve asalakların oluşmamasına özen gösterilmelidir.
Temmuz´un ilk haftası, güllerin göz aşısı için genellikle uygun zamandır. Leylaklar da bu aşı, ayın ilk yarısında yapılırsa iyi olur.
Bilindiği gibi Temmuz ayı, genellikle tatil ayıdır. Bir süre bu nedenle bahçelerinden ayrılacak olanlar, ayrılmadan önce bazı tedbirleri almak durumundadır. Bunlardan biri de, bütün yabancı otların temizlenmiş olmasıdır.
Düzenli olarak çim biçimine, bahçe sulamasına özen gösterilmelidir.Süreler önemlidir. Çim biçim sıklığı ve sulama süreleri takip altına alınmalıdır.Sulama işleminin güneş battıktan sonra yapılmasında yarar vardır.
Bitkilere verilen sulama, bitki altları çapalama v.b. gibi işler bu ay içerisinde düzenli olarak yapılmalıdır.
Çiçeklenme dönemi sonunda gübreleme işlemine son verilmelidir.
Temmuz ayı; ağaççıkların daldırma dalı yada dallandırma çubuğu yöntemi ile çoğaltılmalarına en uygun aydır. Leylak ve güllerde gözaşısı ile üretim zamanıdır.
Yaz boyunca çiçek açan ağaççık ve çalı formlu bitkilere, yazlık çiçeklere, özellikle güllere besin takviyesi yapılmalıdır.
Tohumla ve vegetatif yolla üretebileceğimiz bazı çiçekleri hatırlatmak isteriz. Hüsnüyusuf, Hercai Menekşe, Papatya, Campanula medium, Şebboy gibi kışlık veya iki yıllık çiçekler tohumla üretilir ve bu işi Ağustosa kadar sürdürmek de mümkündür.