Planlanan Projeler

Avcılar Denizköşkler Mahallesi Cemal Kaytaz Parkı Peyzaj Projesi

Avcılar Denizköşkler Mahallesi Cemal Kaytaz Parkı Peyzaj ProjesiProje alanı İstanbul ili, Avcılar ilçesi, Denizköşkler Mahallesi’nde bulunmaktadır. Proje alanı yerleşim birimleri arasında kalmakta olup, topoğrafik yapısı itibariyle eğimli bir alanda bulunmaktadır. Çevre halkının ihtiyaçları dikkate alınarak kullanıcı grubunun dinlenebileceği bir park alanı tasarlanmıştır. Projede 2185,38 m² yapısal alan 4469,26 m² yeşil alan, 6654,64 m² toplam alan bulunmaktadır.Erişilebilirliğin sağlanması için: kılavuz yol, ikaz döşemesi ve ikaz bordürü uygulanacaktır.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
YAZARLARIMIZ
   
BU AY YAPILACAKLAR
Temmuz´un ilk haftası, güllerin göz aşısı için genellikle uygun zamandır. Leylaklar da bu aşı, ayın ilk yarısında yapılırsa iyi olur.
Bitkilere verilen su artırılmalı ve asalakların oluşmamasına özen gösterilmelidir.
Bilindiği gibi Temmuz ayı, genellikle tatil ayıdır. Bir süre bu nedenle bahçelerinden ayrılacak olanlar, ayrılmadan önce bazı tedbirleri almak durumundadır. Bunlardan biri de, bütün yabancı otların temizlenmiş olmasıdır.
Yaz boyunca çiçek açan ağaççık ve çalı formlu bitkilere, yazlık çiçeklere, özellikle güllere besin takviyesi yapılmalıdır.
Bitkilere verilen sulama, bitki altları çapalama v.b. gibi işler bu ay içerisinde düzenli olarak yapılmalıdır.
Çiçeklenme dönemi sonunda gübreleme işlemine son verilmelidir.
Düzenli olarak çim biçimine, bahçe sulamasına özen gösterilmelidir.Süreler önemlidir. Çim biçim sıklığı ve sulama süreleri takip altına alınmalıdır.Sulama işleminin güneş battıktan sonra yapılmasında yarar vardır.
Temmuz ayı; ağaççıkların daldırma dalı yada dallandırma çubuğu yöntemi ile çoğaltılmalarına en uygun aydır. Leylak ve güllerde gözaşısı ile üretim zamanıdır.
Tohumla ve vegetatif yolla üretebileceğimiz bazı çiçekleri hatırlatmak isteriz. Hüsnüyusuf, Hercai Menekşe, Papatya, Campanula medium, Şebboy gibi kışlık veya iki yıllık çiçekler tohumla üretilir ve bu işi Ağustosa kadar sürdürmek de mümkündür.