Planlanan Projeler

Kağıthane Merkez Parkı Peyzaj Projesi

Kağıthane Merkez Parkı Peyzaj ProjesiProje alanı İstanbul ili, Kağıthane ilçesi , Merkez Mahallesi’nde bulunmaktadır. Proje alanı Kağıthane Kaymakamlığı önünde yer almaktadır. Alan dahilinde II. Abdülhamit Çeşmesi bulunmakta olup tescilli yapı niteliğindedir. Modern kent meydanı olarak değerlendirilen alan, çevre halkının ihtiyaçları dikkate alınarak kullanıcı grubunun dinlenebileceği, oyun ve spor ihtiyacını karşılayabileceği bir park alanı tasarlanmıştır. Proje’nin toplam alanı 7857m² dir. 2176 m²’si yapısal alan 5681 m²’si yeşil alan olarak planlanmıştır. Alanın 195 m² si çocuk oyun alanı ve 91 m²’si aktif spor alanı olarak tasarlanmıştır. Engelli kullanımı göz önünde bulundurularak tasarlanan alan da 68.5 m² kılavuz yol, 7 m² ikaz döşemesi ve görme engelliler için kabartma harita yapılacaktır.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
YAZARLARIMIZ
   
BU AY YAPILACAKLAR
Bilindiği gibi Temmuz ayı, genellikle tatil ayıdır. Bir süre bu nedenle bahçelerinden ayrılacak olanlar, ayrılmadan önce bazı tedbirleri almak durumundadır. Bunlardan biri de, bütün yabancı otların temizlenmiş olmasıdır.
Yaz boyunca çiçek açan ağaççık ve çalı formlu bitkilere, yazlık çiçeklere, özellikle güllere besin takviyesi yapılmalıdır.
Temmuz´un ilk haftası, güllerin göz aşısı için genellikle uygun zamandır. Leylaklar da bu aşı, ayın ilk yarısında yapılırsa iyi olur.
Temmuz ayı; ağaççıkların daldırma dalı yada dallandırma çubuğu yöntemi ile çoğaltılmalarına en uygun aydır. Leylak ve güllerde gözaşısı ile üretim zamanıdır.
Tohumla ve vegetatif yolla üretebileceğimiz bazı çiçekleri hatırlatmak isteriz. Hüsnüyusuf, Hercai Menekşe, Papatya, Campanula medium, Şebboy gibi kışlık veya iki yıllık çiçekler tohumla üretilir ve bu işi Ağustosa kadar sürdürmek de mümkündür.
Bitkilere verilen sulama, bitki altları çapalama v.b. gibi işler bu ay içerisinde düzenli olarak yapılmalıdır.
Düzenli olarak çim biçimine, bahçe sulamasına özen gösterilmelidir.Süreler önemlidir. Çim biçim sıklığı ve sulama süreleri takip altına alınmalıdır.Sulama işleminin güneş battıktan sonra yapılmasında yarar vardır.
Çiçeklenme dönemi sonunda gübreleme işlemine son verilmelidir.
Bitkilere verilen su artırılmalı ve asalakların oluşmamasına özen gösterilmelidir.