Planlanan Projeler

Yeniköy Engelsiz Park Peyzaj Projesi

Yeniköy Engelsiz Park Peyzaj ProjesiProje alanı İstanbul ili, Sarıyer ilçesi , Yeniköy Mahallesi’nde bulunmaktadır. Proje alanı, sahil kenarında olup çevre halkının talepleri doğrultusunda kullanıcı grubun dinlenebileceği, oyun ve spor ihtiyacını karşılayabileceği şekilde konut çevresinin kalitesini yükseltmek amacı güdülerek tasarlanmıştır. Projede 2063,10 m² yapısal alan, 2124,43 m² yeşil alan, 4187,53 m² toplam alan bulunmaktadır. 209,54 m² çocuk oyun alanı, 1 adet engelli çocuklar için oyun grubu, 49,74 m² aktif spor alanı, 3 adet özürlüler için aktif jimnastik aletleri olacaktır. Erişilebilirlik için; 125,4 m kılavuz yol, 27,65 m² ikaz döşemesi ve özürlüler için kabartma harita yapılacaktır.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
YAZARLARIMIZ
   
BU AY YAPILACAKLAR
Temmuz ayı; ağaççıkların daldırma dalı yada dallandırma çubuğu yöntemi ile çoğaltılmalarına en uygun aydır. Leylak ve güllerde gözaşısı ile üretim zamanıdır.
Temmuz´un ilk haftası, güllerin göz aşısı için genellikle uygun zamandır. Leylaklar da bu aşı, ayın ilk yarısında yapılırsa iyi olur.
Bilindiği gibi Temmuz ayı, genellikle tatil ayıdır. Bir süre bu nedenle bahçelerinden ayrılacak olanlar, ayrılmadan önce bazı tedbirleri almak durumundadır. Bunlardan biri de, bütün yabancı otların temizlenmiş olmasıdır.
Düzenli olarak çim biçimine, bahçe sulamasına özen gösterilmelidir.Süreler önemlidir. Çim biçim sıklığı ve sulama süreleri takip altına alınmalıdır.Sulama işleminin güneş battıktan sonra yapılmasında yarar vardır.
Bitkilere verilen sulama, bitki altları çapalama v.b. gibi işler bu ay içerisinde düzenli olarak yapılmalıdır.
Yaz boyunca çiçek açan ağaççık ve çalı formlu bitkilere, yazlık çiçeklere, özellikle güllere besin takviyesi yapılmalıdır.
Tohumla ve vegetatif yolla üretebileceğimiz bazı çiçekleri hatırlatmak isteriz. Hüsnüyusuf, Hercai Menekşe, Papatya, Campanula medium, Şebboy gibi kışlık veya iki yıllık çiçekler tohumla üretilir ve bu işi Ağustosa kadar sürdürmek de mümkündür.
Çiçeklenme dönemi sonunda gübreleme işlemine son verilmelidir.
Bitkilere verilen su artırılmalı ve asalakların oluşmamasına özen gösterilmelidir.