Tamamlanan Projeler

Kaptanpaşa Süs Havuzu

Kaptanpaşa  Süs  HavuzuKaptanpaşa Süs Havuzu; güvenli ve verimli olmayan dalgıç sistemden santrifüj sisteme geçiş için yenilenmesi ön görülmüştür. Bu bağlamda aşağıdaki imalatlar yapılmıştır. İNŞAAT; Havuz su yüksekliği azaltılarak standart ölçülere getirildi, havuz içi fayans kaplama yapılarak yenilendi, havuz etrafına granit küp taş ve ışıklar tuğla kullanılarak yeni bir zemin yapıldı, makine dairesi yapıldı. MEKANİK; Dalgıç sistemden santrifüj sisteme geçildi, Pvc kollektörler ve fiskıyeler ile havuza yeni bir görsellik kazandırıldı, filtrasyon sistemi yapıldı ve tesisat aksamlar yenilendi. ELEKTRİK; Elektrik panosu yenilendi, Led armatür ve rgb kontrol üniteleri kullanılarak havuzun farklı renkler ile aydınlatılması sağlandı.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
YAZARLARIMIZ
   
BU AY YAPILACAKLAR
Düzenli olarak çim biçimine, bahçe sulamasına özen gösterilmelidir.Süreler önemlidir. Çim biçim sıklığı ve sulama süreleri takip altına alınmalıdır.Sulama işleminin güneş battıktan sonra yapılmasında yarar vardır.
Bilindiği gibi Temmuz ayı, genellikle tatil ayıdır. Bir süre bu nedenle bahçelerinden ayrılacak olanlar, ayrılmadan önce bazı tedbirleri almak durumundadır. Bunlardan biri de, bütün yabancı otların temizlenmiş olmasıdır.
Bitkilere verilen sulama, bitki altları çapalama v.b. gibi işler bu ay içerisinde düzenli olarak yapılmalıdır.
Temmuz´un ilk haftası, güllerin göz aşısı için genellikle uygun zamandır. Leylaklar da bu aşı, ayın ilk yarısında yapılırsa iyi olur.
Tohumla ve vegetatif yolla üretebileceğimiz bazı çiçekleri hatırlatmak isteriz. Hüsnüyusuf, Hercai Menekşe, Papatya, Campanula medium, Şebboy gibi kışlık veya iki yıllık çiçekler tohumla üretilir ve bu işi Ağustosa kadar sürdürmek de mümkündür.
Yaz boyunca çiçek açan ağaççık ve çalı formlu bitkilere, yazlık çiçeklere, özellikle güllere besin takviyesi yapılmalıdır.
Çiçeklenme dönemi sonunda gübreleme işlemine son verilmelidir.
Temmuz ayı; ağaççıkların daldırma dalı yada dallandırma çubuğu yöntemi ile çoğaltılmalarına en uygun aydır. Leylak ve güllerde gözaşısı ile üretim zamanıdır.
Bitkilere verilen su artırılmalı ve asalakların oluşmamasına özen gösterilmelidir.