Tamamlanan Projeler

Silahtarağa Parkı

Silahtarağa ParkıSilahtarağa Parkının toplam alanı 53536,64 m²´dir. 26124,48 m² si yeşil alan 27412,16 m² side sert zeminden oluşmaktadır. Parkta; 17253,1 m² yerinde dökme beton (Gri), 1456,28 m² koşu parkuru (Akrilik Kaplama), 444,99 m² Basketbol Sahası (Akrilik Kaplama), 444,99 m² Özürlüler İçin Basketbol Sahası (Akrilik Kaplama), 312 m² Voleybol Sahası, 1083,63 m² Aletli Jimnastik Alanı (Kauçuk Döşeme), 2207,69 m² Çocuk Oyun Alanı (Kauçuk Döşeme), 472,27 m² Kılavuz Yol (Özürlüler İçin) yapılmıştır. Alana 493 adet ağaç dikilmiştir.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
YAZARLARIMIZ
   
BU AY YAPILACAKLAR
Düzenli olarak çim biçimine, bahçe sulamasına özen gösterilmelidir.Süreler önemlidir. Çim biçim sıklığı ve sulama süreleri takip altına alınmalıdır.Sulama işleminin güneş battıktan sonra yapılmasında yarar vardır.
Temmuz ayı; ağaççıkların daldırma dalı yada dallandırma çubuğu yöntemi ile çoğaltılmalarına en uygun aydır. Leylak ve güllerde gözaşısı ile üretim zamanıdır.
Bilindiği gibi Temmuz ayı, genellikle tatil ayıdır. Bir süre bu nedenle bahçelerinden ayrılacak olanlar, ayrılmadan önce bazı tedbirleri almak durumundadır. Bunlardan biri de, bütün yabancı otların temizlenmiş olmasıdır.
Temmuz´un ilk haftası, güllerin göz aşısı için genellikle uygun zamandır. Leylaklar da bu aşı, ayın ilk yarısında yapılırsa iyi olur.
Çiçeklenme dönemi sonunda gübreleme işlemine son verilmelidir.
Bitkilere verilen su artırılmalı ve asalakların oluşmamasına özen gösterilmelidir.
Tohumla ve vegetatif yolla üretebileceğimiz bazı çiçekleri hatırlatmak isteriz. Hüsnüyusuf, Hercai Menekşe, Papatya, Campanula medium, Şebboy gibi kışlık veya iki yıllık çiçekler tohumla üretilir ve bu işi Ağustosa kadar sürdürmek de mümkündür.
Bitkilere verilen sulama, bitki altları çapalama v.b. gibi işler bu ay içerisinde düzenli olarak yapılmalıdır.
Yaz boyunca çiçek açan ağaççık ve çalı formlu bitkilere, yazlık çiçeklere, özellikle güllere besin takviyesi yapılmalıdır.