Yönetim Şeması

Emine ATAOĞLU
Y. Peyzaj Mimarı
Teknik Müdür Yardımcısı

1998 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı bölümününden Peyzaj mimarı olarak mezun olmuş ve 2014 yılında Bahçeşehir Üniversite Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetiminde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

1998 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Peyzaj Mimarı olarak göreve başlayan ATAOĞLU, 1998 – 2012 yılları arasında Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğünün Planlama Şefliğinde, Peyzaj Mimarı olarak  2012 – 2015 yıllarında Şef pozisyonunda çalışmasının ardından 2015 yılında Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde Müdür yardımcılığı görevine getirmiştir.

Mesleki yayınları olarak Gürültü Perdelerinde Peyzaj Tasarımı tezi ve farklı platformda yayınlanan makaleleri, Yurt dışı ve yurt içinde birçok önemli Peyzaj projelerinde çalışmaları bulunmaktadır.

1975 yılında Trabzon ilinde doğan Emine ATAOĞLU evli ve 3 çocuk annesidir.


 

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
YAZARLARIMIZ
   
BU AY YAPILACAKLAR
Sonbahar yağmurları ile toprak işleme tavına gelir, ekim dikim yapılmasa bile toprağın kışı işlenmiş olarak geçirmesi yararlı olur.
Çok önemli işlemlerden biride saksıların temizlenmesidir; bitki çıkartılıp, toprak boşaltılır içine yeni toprak konulmadan önce saksı iyice yıkanır ve mikroptan arındırılır.
Sonbahar hatta ilkbaharda dikilecek fidanların yerlerinin hazırlanması faydalı olur.
Çim alanların sonbahar bakımı,bu ay da başlanabilir.
Yaz boyunca uzun kesilen çimler bu aydan itibaren kısa tutularak biçilmelidir.
Hastalık veya başka nedenlerle bozulan yerlerin ekme,yama,rulo yoluyla tamamlanması yapılabilir.
Sonbahar gübrelemesi son haftadan itibaren verilmeye başlanır.