Yönetim Şeması

Emine ATAOĞLU
Y. Peyzaj Mimarı
Teknik Müdür Yardımcısı

1998 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı bölümününden Peyzaj mimarı olarak mezun olmuş ve 2014 yılında Bahçeşehir Üniversite Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetiminde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

1998 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Peyzaj Mimarı olarak göreve başlayan ATAOĞLU, 1998 – 2012 yılları arasında Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğünün Planlama Şefliğinde, Peyzaj Mimarı olarak  2012 – 2015 yıllarında Şef pozisyonunda çalışmasının ardından 2015 yılında Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde Müdür yardımcılığı görevine getirmiştir.

Mesleki yayınları olarak Gürültü Perdelerinde Peyzaj Tasarımı tezi ve farklı platformda yayınlanan makaleleri, Yurt dışı ve yurt içinde birçok önemli Peyzaj projelerinde çalışmaları bulunmaktadır.

1975 yılında Trabzon ilinde doğan Emine ATAOĞLU evli ve 3 çocuk annesidir.


 

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
YAZARLARIMIZ
   
BU AY YAPILACAKLAR
Bu ay dikim ayı olduğu kadar budama ayıdır da. Sonbahar budaması özellikle çiçeklerini baharda meydana getirdikleri sürgünler üzerinde veren ağaççık ve süs çalıları için önemlidir.
Kasım ayı boyunca çim alanlarda yapılacak işler;dökülen yaprakların temizliği eğer böcek gibi zararlılar görülüyorsa onların ilaçlanarak uzaklaştırılmasıdır.
Kasım ayının ikinci yarısından itibaren, bahçe içerisinde yeri değiştirilmek istenen bitkiler,söküm tekniğine uygun bir şekilde sökülerek istenilen yere dikilebilir.
Meyve ağaçları ve diğer bitkiler yanmış, elenmiş ve fumige edilmiş organik gübre veya inorganik gübre takviyesi ile kış aylarının etkilerinden korunabilir.
Kış mevsimi boyunca çiçek açan mevsimlik çiçekler ( hercai menekşeler,çuhalar, vs.) ve soğanlı bitkiler dikilir.