Yönetim Şeması

Emine ATAOĞLU
Y. Peyzaj Mimarı
Teknik Müdür Yardımcısı

1998 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı bölümününden Peyzaj mimarı olarak mezun olmuş ve 2014 yılında Bahçeşehir Üniversite Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetiminde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

1998 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Peyzaj Mimarı olarak göreve başlayan ATAOĞLU, 1998 – 2012 yılları arasında Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğünün Planlama Şefliğinde, Peyzaj Mimarı olarak  2012 – 2015 yıllarında Şef pozisyonunda çalışmasının ardından 2015 yılında Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde Müdür yardımcılığı görevine getirmiştir.

Mesleki yayınları olarak Gürültü Perdelerinde Peyzaj Tasarımı tezi ve farklı platformda yayınlanan makaleleri, Yurt dışı ve yurt içinde birçok önemli Peyzaj projelerinde çalışmaları bulunmaktadır.

1975 yılında Trabzon ilinde doğan Emine ATAOĞLU evli ve 3 çocuk annesidir.


 

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
YAZARLARIMIZ
   
BU AY YAPILACAKLAR
Düzenli olarak çim biçimine, bahçe sulamasına özen gösterilmelidir.Süreler önemlidir. Çim biçim sıklığı ve sulama süreleri takip altına alınmalıdır.Sulama işleminin güneş battıktan sonra yapılmasında yarar vardır.
Bitkilere verilen su artırılmalı ve asalakların oluşmamasına özen gösterilmelidir.
Yaz boyunca çiçek açan ağaççık ve çalı formlu bitkilere, yazlık çiçeklere, özellikle güllere besin takviyesi yapılmalıdır.
Temmuz´un ilk haftası, güllerin göz aşısı için genellikle uygun zamandır. Leylaklar da bu aşı, ayın ilk yarısında yapılırsa iyi olur.
Temmuz ayı; ağaççıkların daldırma dalı yada dallandırma çubuğu yöntemi ile çoğaltılmalarına en uygun aydır. Leylak ve güllerde gözaşısı ile üretim zamanıdır.
Tohumla ve vegetatif yolla üretebileceğimiz bazı çiçekleri hatırlatmak isteriz. Hüsnüyusuf, Hercai Menekşe, Papatya, Campanula medium, Şebboy gibi kışlık veya iki yıllık çiçekler tohumla üretilir ve bu işi Ağustosa kadar sürdürmek de mümkündür.
Bilindiği gibi Temmuz ayı, genellikle tatil ayıdır. Bir süre bu nedenle bahçelerinden ayrılacak olanlar, ayrılmadan önce bazı tedbirleri almak durumundadır. Bunlardan biri de, bütün yabancı otların temizlenmiş olmasıdır.
Çiçeklenme dönemi sonunda gübreleme işlemine son verilmelidir.
Bitkilere verilen sulama, bitki altları çapalama v.b. gibi işler bu ay içerisinde düzenli olarak yapılmalıdır.