Yönetim Şeması

Erman UZUN
Peyzaj Mimarı
Teknik Müdür Yardımcısı

1977 yılında Trabzon ilinde doğan Erman Uzun, Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünden mezun olmuştur.

2002 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde Peyzaj Mimarı olarak göreve başlamıştır. 8 sene Planlama Şefi olarak Park ve Bahçeler Müdürlüğü”nde çalışmış, 2 yıl bölge şefi olarak çalışmanın ardından 2015 yılında Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ nde Teknik Müdür Yardımcısı olarak göreve atanmıştır. Erman UZUN evli ve 2 çocuk babasıdır.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
YAZARLARIMIZ
   
BU AY YAPILACAKLAR
Yaz boyunca çiçek açan ağaççık ve çalı formlu bitkilere, yazlık çiçeklere, özellikle güllere besin takviyesi yapılmalıdır.
Bitkilere verilen sulama, bitki altları çapalama v.b. gibi işler bu ay içerisinde düzenli olarak yapılmalıdır.
Bilindiği gibi Temmuz ayı, genellikle tatil ayıdır. Bir süre bu nedenle bahçelerinden ayrılacak olanlar, ayrılmadan önce bazı tedbirleri almak durumundadır. Bunlardan biri de, bütün yabancı otların temizlenmiş olmasıdır.
Tohumla ve vegetatif yolla üretebileceğimiz bazı çiçekleri hatırlatmak isteriz. Hüsnüyusuf, Hercai Menekşe, Papatya, Campanula medium, Şebboy gibi kışlık veya iki yıllık çiçekler tohumla üretilir ve bu işi Ağustosa kadar sürdürmek de mümkündür.
Çiçeklenme dönemi sonunda gübreleme işlemine son verilmelidir.
Temmuz´un ilk haftası, güllerin göz aşısı için genellikle uygun zamandır. Leylaklar da bu aşı, ayın ilk yarısında yapılırsa iyi olur.
Düzenli olarak çim biçimine, bahçe sulamasına özen gösterilmelidir.Süreler önemlidir. Çim biçim sıklığı ve sulama süreleri takip altına alınmalıdır.Sulama işleminin güneş battıktan sonra yapılmasında yarar vardır.
Temmuz ayı; ağaççıkların daldırma dalı yada dallandırma çubuğu yöntemi ile çoğaltılmalarına en uygun aydır. Leylak ve güllerde gözaşısı ile üretim zamanıdır.
Bitkilere verilen su artırılmalı ve asalakların oluşmamasına özen gösterilmelidir.