Yönetim Şeması

Erol YILMAZGİL
Orman Mühendisi
Teknik Müdür Yardımcısı

1983 yılında İstanbul–Beyoğlu ilçesi Kasımpaşa semtinde doğan Erol YILMAZGİL İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği bölümü mezunudur. Yüksek lisansını İstanbul Kültür Üniversitesi İşletme Yöneticiliği MBA programıyla tamamlamıştır.

Bir çok futbol kulübünde amatör futbolcu olarak oynayan YILMAZGİL, İstanbul Güngörenspor kulübünde Başkan yardımcılığı futbol şube sorumluluğu görevleri ile spor hayatına yöneticilikle devam etmektedir. 2010 yılından beri Florya Bölge Şefliği görevinde olan YILMAZGİL, 2015 yılı kasım ayı itibariyle Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü Teknik Müdür Yardımcısı görevini sürdürmektedir.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
YAZARLARIMIZ
   
BU AY YAPILACAKLAR
Çiçeklenme dönemi sonunda gübreleme işlemine son verilmelidir.
Temmuz´un ilk haftası, güllerin göz aşısı için genellikle uygun zamandır. Leylaklar da bu aşı, ayın ilk yarısında yapılırsa iyi olur.
Bilindiği gibi Temmuz ayı, genellikle tatil ayıdır. Bir süre bu nedenle bahçelerinden ayrılacak olanlar, ayrılmadan önce bazı tedbirleri almak durumundadır. Bunlardan biri de, bütün yabancı otların temizlenmiş olmasıdır.
Temmuz ayı; ağaççıkların daldırma dalı yada dallandırma çubuğu yöntemi ile çoğaltılmalarına en uygun aydır. Leylak ve güllerde gözaşısı ile üretim zamanıdır.
Düzenli olarak çim biçimine, bahçe sulamasına özen gösterilmelidir.Süreler önemlidir. Çim biçim sıklığı ve sulama süreleri takip altına alınmalıdır.Sulama işleminin güneş battıktan sonra yapılmasında yarar vardır.
Bitkilere verilen sulama, bitki altları çapalama v.b. gibi işler bu ay içerisinde düzenli olarak yapılmalıdır.
Tohumla ve vegetatif yolla üretebileceğimiz bazı çiçekleri hatırlatmak isteriz. Hüsnüyusuf, Hercai Menekşe, Papatya, Campanula medium, Şebboy gibi kışlık veya iki yıllık çiçekler tohumla üretilir ve bu işi Ağustosa kadar sürdürmek de mümkündür.
Yaz boyunca çiçek açan ağaççık ve çalı formlu bitkilere, yazlık çiçeklere, özellikle güllere besin takviyesi yapılmalıdır.
Bitkilere verilen su artırılmalı ve asalakların oluşmamasına özen gösterilmelidir.