Yönetim Şeması

Süreyya ALTUNIŞIK
Ziraat Mühendisi
Teknik ve İdari Müdür Yardımcısı

1970 yılında Düzce ilinde doğan Süreyya ALTUNIŞIK evli ve 2 çocuk babasıdır.

1993 yılında Erzurum Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümünden ve 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Diş Protez Bölümünden mezun olmuştur.

1997 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde mühendis olarak göreve başlamıştır. 1998–2012 yılları arasında Park ve Bahçeler Müdürlüğü Bitki Sağlığı ve Zirai Mücadele Şefi olarak çalışmış, 2012 Şubat ayından itibaren Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ nde Teknik Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

2001 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Bahçıvanlık Kursu’ nda Zirai Mücadele Ders Eğitmenliği görevini sürdürmektedir.

 

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
YAZARLARIMIZ
   
BU AY YAPILACAKLAR
Bu ay dikim ayı olduğu kadar budama ayıdır da. Sonbahar budaması özellikle çiçeklerini baharda meydana getirdikleri sürgünler üzerinde veren ağaççık ve süs çalıları için önemlidir.
Meyve ağaçları ve diğer bitkiler yanmış, elenmiş ve fumige edilmiş organik gübre veya inorganik gübre takviyesi ile kış aylarının etkilerinden korunabilir.
Kış mevsimi boyunca çiçek açan mevsimlik çiçekler ( hercai menekşeler,çuhalar, vs.) ve soğanlı bitkiler dikilir.
Kasım ayı boyunca çim alanlarda yapılacak işler;dökülen yaprakların temizliği eğer böcek gibi zararlılar görülüyorsa onların ilaçlanarak uzaklaştırılmasıdır.
Kasım ayının ikinci yarısından itibaren, bahçe içerisinde yeri değiştirilmek istenen bitkiler,söküm tekniğine uygun bir şekilde sökülerek istenilen yere dikilebilir.