Yönetim Şeması

Süreyya ALTUNIŞIK
Ziraat Mühendisi
Teknik ve İdari Müdür Yardımcısı

1970 yılında Düzce ilinde doğan Süreyya ALTUNIŞIK evli ve 2 çocuk babasıdır.

1993 yılında Erzurum Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölümünden ve 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Diş Protez Bölümünden mezun olmuştur.

1997 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde mühendis olarak göreve başlamıştır. 1998–2012 yılları arasında Park ve Bahçeler Müdürlüğü Bitki Sağlığı ve Zirai Mücadele Şefi olarak çalışmış, 2012 Şubat ayından itibaren Avrupa Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ nde Teknik Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

2001 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Bahçıvanlık Kursu’ nda Zirai Mücadele Ders Eğitmenliği görevini sürdürmektedir.

 

BELEDİYE BAŞKANIMIZ
DAİRE BAŞKANIMIZ
MÜDÜRÜMÜZ
YAZARLARIMIZ
   
BU AY YAPILACAKLAR
Yaz boyunca çiçek açan ağaççık ve çalı formlu bitkilere, yazlık çiçeklere, özellikle güllere besin takviyesi yapılmalıdır.
Temmuz ayı; ağaççıkların daldırma dalı yada dallandırma çubuğu yöntemi ile çoğaltılmalarına en uygun aydır. Leylak ve güllerde gözaşısı ile üretim zamanıdır.
Bilindiği gibi Temmuz ayı, genellikle tatil ayıdır. Bir süre bu nedenle bahçelerinden ayrılacak olanlar, ayrılmadan önce bazı tedbirleri almak durumundadır. Bunlardan biri de, bütün yabancı otların temizlenmiş olmasıdır.
Temmuz´un ilk haftası, güllerin göz aşısı için genellikle uygun zamandır. Leylaklar da bu aşı, ayın ilk yarısında yapılırsa iyi olur.
Tohumla ve vegetatif yolla üretebileceğimiz bazı çiçekleri hatırlatmak isteriz. Hüsnüyusuf, Hercai Menekşe, Papatya, Campanula medium, Şebboy gibi kışlık veya iki yıllık çiçekler tohumla üretilir ve bu işi Ağustosa kadar sürdürmek de mümkündür.
Çiçeklenme dönemi sonunda gübreleme işlemine son verilmelidir.
Düzenli olarak çim biçimine, bahçe sulamasına özen gösterilmelidir.Süreler önemlidir. Çim biçim sıklığı ve sulama süreleri takip altına alınmalıdır.Sulama işleminin güneş battıktan sonra yapılmasında yarar vardır.
Bitkilere verilen su artırılmalı ve asalakların oluşmamasına özen gösterilmelidir.
Bitkilere verilen sulama, bitki altları çapalama v.b. gibi işler bu ay içerisinde düzenli olarak yapılmalıdır.